XRF Analyzers: X-ray Fluorescence

XRF Analyzers: X-ray Fluorescence

XRF Analyzers: X-ray Fluorescence

XRF Analizörleri: X ışını floresansı (XRF), çok elemanlı analiz için en basit, en doğru ve ekonomik yöntemlerden birini sağlar. X ışını flüoresansı (XRF) temel olarak, yüksek enerjili X ışını veya gama ışınları ile bombardıman yoluyla heyecanlandırılan bir malzemeden karakteristik "ikincil" (veya flüoresan) X-ışınlarının yayılmasıdır. Fenomen, element analizi ve kimyasal analiz, özellikle metal, cam, seramik ve yapı malzemelerinin araştırılmasında ve jeokimya, adli tıp ve arkeoloji araştırmalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Malzemeler kısa dalga boylu X ışınlarına veya gama ışınlarına maruz kaldığında, bileşen atomlarının iyonlaşması gerçekleşebilir. İyonlaşma, bir veya daha fazla elektronun atomdan atılmasından oluşur ve atom iyonizasyon potansiyelinden daha büyük bir enerjiyle radyasyona maruz kalırsa oluşabilir. X ışınları ve gama ışınları, sıkıca tutulan elektronları atomun iç yörüngelerinde dışarı çıkaracak kadar enerjik olabilir. Bir elektronun bu şekilde çıkarılması, atomun elektronik yapısını kararsız hale getirir ve daha yüksek orbitallerdeki elektronlar geride bırakılan deliği doldurmak için alt orbitalin içine "düşer". Düşüşte, enerji, içerdiği iki orbitadın enerji farkına eşit olan bir foton formunda serbest bırakılır. Böylece, malzeme mevcut atomların enerji karakteristiğine sahip radyasyon yayar. Floresans terimi, belirli bir enerjinin radyasyonunun absorpsiyonunun farklı bir enerjinin radyasyonunun yeniden salınımına neden olduğu (genellikle daha düşük) fenomenlere uygulanır.

Torontech, hem elde taşınabilir hem de masa üstü yapılandırmalarında genişletilmiş bir üst kalite, ileri ve henüz rekabetçi fiyatlı XRF Analizörleri hattının kaynağıdır. Bu geniş kapsamlı XRF Analizörleri, geniş çaplı global garantimizle birlikte, minimum kalibrasyon ve bakım gereksinimi olan eksiksiz XRF Spektroskopi uygulamalarınız için hassasiyet, güvenilirlik ve kullanım kolaylığı sunar.